Návod na nastavenie podcastu správ OM9HQ na Android zariadení


Na Android zariadení (smartfón alebo tablet) si nájdite aplikáciu HUDBA, otvorte ju a kliknite na 3 vodorovné čiarky v ľavom hornom rohu.

Otvorí sa menu, vyrolujte ho dole a nájdite položku Kanál podcast. Opäť túto položku kliknutím otvorte.

Hore, v záhlaví okna, kliknite na znamienko + a v novom okne úplne dole kliknite na Add URL. Do poľa pod označením Enter the URL of your favorite podcast napíšte adresu podcastu: http://rss.omradio.sk a potvrďte klikom na tlačidlo Subscribe.

Začne načítavanie súborov správ OM9HQ a po načítani sa objaví logo SZR a počet načítaných súborov (pomenúvajú ich "Epizódy"). Kliknutím na toto logo sa zobrazí zoznam súborov, kliknutím na niektorý z nich sa spustí prehrávanie správ.

V zozname súborov je možné zmeniť nastavenia. V pravom hornom rohu kliknutím na tri zvislé bodky môžete vybrať položku Spôsob zoradenia epizód a Nastavenia. Práve v Nastaveniach môžete určiť, ako často sa má kontrolovať existencia nových správ (denne, každé 3 dni, týždenne alebo manuálne), koľko najnovších súborov sa má prevziať, či sa môže pri preberaní použiť aj mobilná sieť, alebo iba wi-fi a koľko súborov sa má ponechávať v zariadení.

Podcasting je moderný spôsob získavania súborov správ OM9HQ. Môžete si tak nastaviť, že vždy budete mať úplne automaticky k dispozícií najnovšie správy OM9HQ bez akéhokoľvek vášho zásahu, stačí iba na ne kliknúť a prehrať si ich.

Poznámka: ak vo vašom zariadení aplikáciu Hudba náhodou nemáte, skúste v Google Play vyhľadať "podcast", zobrazí a ponúkne sa na výber množstvo aplikácií. Ja osobne doporučujem aplikáciu "Podcast Addict", ale možno vyskúšať aj ktorúkoľvek inú.